Egzotyczne

Jeżeli szukasz desek tarasowych w Poznaniu, koniecznie odwiedź nas! Posiadamy w swojej ofercie szeroką ofertę tarasów drewnianych, jedną z największych w Poznaniu i okolicach.

Deski tarasowe z drewna egzotycznego są importowane z Azji Ameryki Południowej lub Afryki.

Charakteryzują się one dużo większą odpornością na wszelkiego rodzaju szkodniki, pleśń i grzyby niż drewno iglaste.  Biologiczna degradacja desek tarasowych z twardego drewna egzotycznego sięga nawet 30 lat,  to ponad dwukrotnie więcej niż przy miękkim drewnie iglastym.

Deski tarasowe  egzotyczne są najczęściej  gładkie lub ryflowane. Występuje gruby i drobny ryfel. Najczęściej Montujemy deski drobnym ryflem do góry ponieważ wygląda to estetycznie i nie ma większych rowków które mogłyby utrudniać ustawianie mebli ogrodowych na tarasie.

W swojej ofercie posiadamy m.in.:

Najbardziej wytrzymałymi i twardymi deskami są deski tarasowe ipe. Ipe ma gęstość powyżej 1100 kg/m3 i jest bardzo odporne na działanie wody i biodegradacji.

Dlatego deski tarasowe Ipe uznajemy za najlepszy wybór jeśli chodzi o drewno na taras!


Deski mocujemy  specjalnymi wkrętami ze stali, które gwarantują dożywotnią trwałość mocowania, np. firmy Spax.

Drewno które mamy w swojej ofercie posiada certyfikat FSC, oznacza to że drewno pochodzi z kontrolowanych upraw, nie jest to rabunkowa wycinka puszczy.

Najbardziej popularne gatunki egzotyczne używane do wykonywania tarasów to:

 

© Copyright 2020 by Bestfloors. Wszystkie prawa zastrzeżone.