Eleganckie kasetony pałacowe

 

Drewniane kasetony pałacowe w Poznaniu.

Kasetony od wieków kojarzą się z niebanalną elegancją. Oczywiście wyzwaniem pozostaje takie wykorzystanie ich w projekcie, aby nie stały się krzykliwe i zbyt nachalne. Kasetony zwracają na siebie uwagę i jest to ich oczywisty plus. Są niecodzienne i przez to nie ma możliwości, aby ktoś nie zwrócił uwagi na tak wykończoną podłogę. Z tych właśnie powodów rodzi się to wspomniane już wyzwanie – jak zaaranżować pokój, aby wykorzystać potencjał kasetonów? Projekt wnętrza musi być przemyślany, aby podłoga nadto nie dominowała, a pozostała wypełnieniem obranego kierunku. Jeśli zrobi się to umiejętnie, to pomieszczenie emanować będzie aurą elegancji i spokoju. To zadanie wymaga doświadczenia, dlatego polecam skorzystać z usług profesjonalnych architektów wnętrz. 

Skąd bierze się ta elegancja? To dzięki dekoracyjnym wzorom. Powstają one dzięki sposobowi ułożenia drewnianych elementów na posadzce. Wzory takie odznaczają się szczególną precyzją i kunsztem, deski muszą idealnie do siebie pasować, aby całość ułożyć w powtarzalne prostokąty i kwadraty. Całość prezentuje się dostojnie i kojarzy się z pałacami, salami balowymi, wnętrzami kamienic – i słusznie. Kasetony podkreślają szlachetny charakter drewna i to zostało docenione już przed wiekami. Wspaniałe wzory zdobią obiekty historyczne, takie jak pałac w Wersalu albo Zamek Królewski na Wawelu.

Czy to oznacza, że kasetony pałacowe to melodia przeszłości? Nie. A czy to oznacza, że powinno się je kłaść jedynie w kamienicach i pałacach? Również nie. Trzeba jednak pamiętać o ich mocnym charakterze. Kasetony, jak już zaznaczyliśmy, zwracają na siebie uwagę i jeśli znajdą się w złym miejscu, to zamiast dodawać pomieszczeniu elegancji, staną się esencją kiczu. Jeśli więc podobają wam się te eleganckie wzory, warto stworzyć projekt wnętrz wspólnie z profesjonalistą. Architekci wnętrz znajdą złoty środek i tak wykorzystają kasetony, aby wasz dom emanował dostojną elegancją. Kluczem może być zapanowanie nad ilością dodatków i odpowiednio duża przestrzeń.

Najlepsi producenci drewnianych kasetonów w Poznaniu.

Jeśli jesteście zdecydowani, to pozostaje aspekt wyboru odpowiedniego wzoru i producenta. Tutaj pojawiamy się my. Znajdziecie u nas kasetony uznanych i godnych zaufania producentów:

  • Chapel Parket
  • mafi
  • Abaro
  • Slovpol Wood
  • Mona Wood
  • Metzler

Dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych oraz samych wzorów. Są wzory standardowe, ale jest też możliwe zamówienie kasetonów wg. własnego rysunku/projektu.

Warto też przypomnieć, jak trudną podłogą dla parkieciarza są kasetony. Ich montaż wymaga dużego doświadczenia i umiejętności. Znajdziesz je u nas – zajmujemy się podłogami od ponad dwudziestu lat, więc oprócz kupna desek, pomożemy Wam również w ich montażu.

 

Galeria kasetonów pałacowych

 

Informacji na temat kasetonów pałacowych udzielą Państwu:

© Copyright 2023 by Bestfloors. Wszystkie prawa zastrzeżone.