Strona główna

Eleganckie kasetony pałacowe

Drewniane Kasetony

Kasetony od wieków kojarzą się z niebanalną elegancją. Oczywiście wyzwaniem pozostaje takie wykorzystanie ich w projekcie, aby nie stały się krzykliwe i zbyt nachalne.

Kasetony zwracają na siebie uwagę i jest to ich oczywisty plus. Są niecodzienne i przez to nie ma możliwości, aby ktoś nie zwrócił uwagi na tak wykończoną podłogę. Z tych właśnie powodów rodzi się to wspomniane już wyzwanie – jak zaaranżować pokój, aby wykorzystać potencjał kasetonów? Projekt wnętrza musi być przemyślany, aby podłoga nadto nie dominowała, a pozostała wypełnieniem obranego kierunku. Jeśli zrobi się to umiejętnie, to pomieszczenie emanować będzie aurą elegancji i spokoju. To zadanie wymaga doświadczenia, dlatego polecam skorzystać z usług profesjonalnych architektów wnętrz.

Skąd bierze się ta elegancja? To dzięki dekoracyjnym wzorom. Powstają one dzięki sposobowi ułożenia drewnianych elementów na posadzce. Wzory takie odznaczają się szczególną precyzją i kunsztem, deski muszą idealnie do siebie pasować, aby całość ułożyć w powtarzalne prostokąty i kwadraty. Całość prezentuje się dostojnie i kojarzy się z pałacami, salami balowymi, wnętrzami kamienic – i słusznie. Kasetony podkreślają szlachetny charakter drewna i to zostało docenione już przed wiekami. Wspaniałe wzory zdobią obiekty historyczne, takie jak pałac w Wersalu albo Zamek Królewski na Wawelu.

Czy to oznacza, że kasetony pałacowe to melodia przeszłości? Nie. A czy to oznacza, że powinno się je kłaść jedynie w kamienicach i pałacach? Również nie. Trzeba jednak pamiętać o ich mocnym charakterze. Kasetony, jak już zaznaczyliśmy, zwracają na siebie uwagę i jeśli znajdą się w złym miejscu, to zamiast dodawać pomieszczeniu elegancji, staną się esencją kiczu. Jeśli więc podobają wam się te eleganckie wzory, warto stworzyć projekt wnętrz wspólnie z profesjonalistą. Architekci wnętrz znajdą złoty środek i tak wykorzystają kasetony, aby wasz dom emanował dostojną elegancją. Kluczem może być zapanowanie nad ilością dodatków i odpowiednio duża przestrzeń.

Drewniane kasetony

Najlepsi producenci drewnianych kasetonów w Poznaniu.

Jeśli jesteście zdecydowani, to pozostaje aspekt wyboru odpowiedniego wzoru i producenta. Tutaj pojawiamy się my. Znajdziecie u nas kasetony uznanych i godnych zaufania producentów:

  • Chapel Parket
  • mafi
  • Abaro
  • Slovpol Wood
  • Mona Wood
  • Metzler
Możliwości

Galeria kasetonów pałacowych

mafi kaseton dąb bielony
mafi kaseton dąb naturalny
mafi kaseton dąb bielony
mafi kaseton dąb vulcano thermo
mafi kaseton dąb vulcano thermo
mafi kaseton dąb vulcano thermo
mafi kaseton dąb vulcano thermo
mafi kaseton dąb naturalny
Chapel Parket kaseton Castel
Chapel Parket kaseton Chantilly
Chapel Parket kaseton Chateau
Chapel Parket kaseton Cross
Chapel Parket kaseton Renaissance
Chapel Parket kaseton
Chapel Parket kaseton Versailles
Chapel Parket kaseton Empire
Chapel Parket kaseton Variance
Chapel Parket kaseton Albert

Informacje o drewnianych kasetonach

Jakie są dostępne warianty drewnianych kasetonów?

Dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych oraz samych wzorów. Są wzory standardowe, ale jest też możliwe zamówienie kasetonów wg. własnego rysunku/projektu.

Warto też przypomnieć, jak trudną podłogą dla parkieciarza są kasetony. Ich montaż wymaga dużego doświadczenia i umiejętności. Znajdziesz je u nas – zajmujemy się podłogami od ponad dwudziestu lat, więc oprócz kupna desek, pomożemy Wam również w ich montażu.

Szybka wycena

    Wyślij wiadomość