Strona główna Blog

Jaki parkiet na ogrzewanie podłogowe

Dodano: 25.07.2023 14:17
regulamin

Podłogi drewniane a ogrzewanie podłogowe

Wielu naszych klientów pyta się czy można położyć podłogę drewnianą na ogrzewaniu podłogowym.  Pytanie to pojawia się w aspekcie właściwości drewna, że jest ono izolatorem a nie przewodnikiem ciepła.

Na to pytanie nasza odpowiedź jest twierdzącą, to znaczy podłoga drewniana może być położona na ogrzewaniu podłogowym lecz trzeba spełnić kilka warunków.

Po pierwsze:

powinno to być wodne ogrzewanie podłogowe które nie ma nagłych zmian temperatury jest bardzo ważne aby drewno nagrzewało się powoli

Po drugie:

posadzka przed położeniem drewna powinna być przez kilka tygodni wygrzewana – zgodnie z protokołem. Po tym wygrzewaniu należy sprawdzić wilgotność posadzki. Wymagane maksymalne wilgotności to:

  • dla jastrychu anhydrytowego 0,3% CM
  • dla jastrychu cementowego 1,7% CM

Po trzecie:

podczas użytkowania podłogi temperatura przy jej powierzchni nie powinna przekraczać 27 stopni Celsjusza.

Jaki parkiet lub deski szczególnie polecamy na ogrzewanie podłogowe?

Polecamy głównie podłogi dwuwarstwowe o grubości 10 lub 11 mm, ponieważ stanowią one stosunkowo mały opór cieplny. Ale można też stosować deski o grubości 15 lub 20mm, aczkolwiek trzeba pamiętać, że grubsza deski stanowić będzie większy opór w przejściu przez nią ciepła.

Szczegóły: tel. 665283777 lub 531298236

Można też zastosować podłogę litą, ale pod jednym warunkiem. Podłogi lite generalnie są bardziej podatne na zniekształcenie w wyniku niekorzystnych warunków klimatycznych, to jest temperatury lub wilgotności powietrza.

Tylko jeden z naszych dostawców firma Walczak stosuje unikalną technologię poprzecznego nacinania spodów desek w celu jego odprężenia. Gwarantuje to stabilność deski. Polecane są szczególnie deski o grubości 16mm.

Polecamy też podłogi austriackiej firmy mafi na ogrzewanie podłogowe. Są to najbardziej stabilne podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe na świecie. Więcej informacji: mafi: idealne deski na ogrzewanie podłogowe (podlogi-premium.pl)

Inne wpisy na Blogu

Deski podłogowe dębowe producent

Wielu naszych klientów pyta się o producenta desek podłogowych dębowych. To znaczy jakich producentów desek mamy w swojej ofercie?

Jaki parkiet do salonu?

Budując dom lub wykańczając mieszkanie zastanawiamy się co położyć na podłodze w salonie, a więc w pomieszczeniu, które jest  najbardziej obciążone i w którym spędzamy najwięcej czasu oraz przyjmujemy w nim gości.

Udostępnij wpis

Szybka wycena

    Wyślij wiadomość